off

Ogłoszenia parafialne

III Niedziela Wielkiego Postu – 15.03.2020r.

 1. Nabożeństwa: we wtorek do św. A. Boboli, w środę do M.B. Nieust. Pomocy.
 2. W czwartek, 19 marca, Uroczystość Św. Józefa- Patrona naszej Diecezji.
 3. Gorzkie Żale bez nauki pasyjnej w niedzielę o godz. 15.30.  Po Gorzkich Żalach Msza św. bez kazania. Ze względu na zagrożenie życia i zdrowia koronawirusem prosimy o pozostanie w domach i wysłuchania Gorzkich Żali poprzez radio i telewizję.
 4. W Wielkim Poście nie urządzamy i nie uczestniczymy w hucznych zabawach i weselach. Należy o tym pamiętać także przy planowaniu sakramentu małżeństwa i różnych imprez.
 5. Droga krzyżowa dla dzieci w piątek o godz. 17.00 a dla młodzieży i starszych po wieczornej Mszy św. o g. 18.30.
 6. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje w piątki wiernych od 14 roku życia do końca życia.
 7. Ze względu na zagrożenie życia i zdrowia koronawirusem Rada Stała Episkopatu wprowadziła w kościołach środki ostrożności. Zarządzenia dodatkowo wywieszone są w gablocie.
 8. Ks. Biskup Kaliski, za wskazaniami Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski, udziela dyspensy od uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej do 29 marca br. dlatego prosimy o pozostanie w domach na ten czas i wysłuchania Mszy św. poprzez radio i telewizję.
 9. Ze względu na ograniczenie wielkości zgromadzeń przez Premiera i Służby Sanitarne we Mszy św. może uczestniczyć do 50 osób. Zachęcamy do podporządkowania się tym przepisom dla naszego dobra. Pamiętajmy też o modlitwie za chorych, opiekujących się chorymi a jednocześnie prośmy Boga o powstrzymanie tej zakaźnej choroby.
 10. Rekolekcje wielkopostne dla dzieci Szkół Podstawowych przełożone są na inny termin.
 11. W okresie Wielkiego Postu jest zbierana danina diecezjalna. Koperty do daniny diecezjalnej wyłożone są na stoliku pod chórem.
 12. W minioną niedzielę na Misje katolickie i pomoc misjonarzom zebrano 1750,-zł. Bóg zapłać za złożone ofiary i wszystkim zbierającym.
 13. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii, za utrzymanie porządku w świątyni i wokół kościoła. Bóg zapłać.
 14. Do nabycia prasa katolicka: Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny, Mały Gość dla dzieci, L’Osservatore Romano, Wzrastanie dla młodzieży, Świat Misyjny dla dzieci, Misje Dzisiaj i Miłujcie się (polecamy). Dla prenumeratorów gazety do odebrania w zakrystii.
 15. Życzymy wszystkim radosnej, błogosławionej niedzieli i całego tygodnia.

http://diecezja.kalisz.pl/news/komunikat-biskupa-kaliskiego-z-dnia-13-marca-2020-r-w-zwiazku-z-wprowadzeniem-stanu-epidemicznego-w-polsce

Opublikowany przez Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Krotoszynie Sobota, 14 marca 2020